100.00 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Torf Toprak Çeşi̇tleri̇ İle Üreti̇mi̇ni̇zi̇ Canlandırın!
Buradasınız: Anasayfa / Blog
23 Haziran 2021, Çarşamba
Torf Toprak Çeşitleri ile Üretiminizi Canlandırın!
Torf Toprak Çeşitleri ile Üretiminizi Canlandırın!

Torf özellikle göl ve bataklıklarda sıklıkla rastlanan nemli bir toprak türüdür. Bu organik toprak türünün oluşum süresinde özellikle bitkilerin çürümesi ile sunulan besin desteği üst seviyededir. Bitki yetiştiriciliği sırasında gübre kullanımından kaçınmak isteyen kişiler için ideal bir toprak türüdür. Hali hazırsa sunulan muhteşem içerik sayesinde gübre kullanmasanız dahi bitkilerinizin ve elde edeceğiniz mahsulün verimliliğinde asla bir sorun yaşanmayacaktır. Fidelerin kısa sürede boy atmaları, ev bitkilerinin ise kendilerini toparlayıp daha gür bir hal almaları için özel olarak üretilmiştir. Bu etkiyi oluşturan torf toprak çeşitleri ile üretiminizi canlandırın!

İthal Torf Toprak Çeşitleri ile Üretiminizi Canlandırın!

İthal torf toprak çeşitleri ile üretiminizi canlandırın! Kullanan kişilerin bitkilerinde sulama problemi olsa da bitkiler cansız hale gelmeyecektir. Torfun su tutum özelliği oldukça yüksektir. Bu nedenle sadece nadir olarak sulanabilecek bitkilerin toprak seçimi torftan yana kullanılmalıdır. Su tutulumu ve yüksek verimlilik için yapısı uygundur. Ayrıca hava alan bir dokusu olduğu için köklerin daha canlı bir hale gelmesi de mümkün kılınmıştır. Köklerin bu canlı yapısı kendini bitki gövdesi ve yapraklarında da muhteşem bir gürlük ile gösterecektir. 

Seralar İçin İdeal!

 

Sunulan torf çeşitleri içerisinde özellikle torf türünün seralarda kullanımının harika bir alternatif olduğu görülmektedir. Hem daha az su ile daha verimli bir yetiştirme süreci oluşturulmakta hem de içinde bulunan besleyici malzemeler sayesinde bitkinin gürlüğü ve sunacağı meyve mahsulü de desteklenecektir. Seralarda güneş ışığına net olarak maruz kalamayan bitkilerin en azından doğru toprak seçimi ile taçlandırılması gerekiyor. Bu şekilde bitkilerin bakımının kolaylaşması ve elde edilecek mahsul oranının artması sağlanabilir. Sadece seralarda değil aynı zamanda mantar üretiminde de harika bir alternatif olacaktır. Mantar üretim süreci içerisinde çok daha nitelikli bir yetişme hızı ortaya çıkmaktadır. Bunun asıl nedeni köklerin kolaylıkla toprağa yerleşmesi ve toprağın verimli yapısından beslenmesidir. 

Meyve Ağaçlarını Koruyun 

Tarımda meyve ağaçları için en büyük tehlikelerin başında kesinlikle don geliyor. Meyve ağaçlarınızın kök kısımlarının dondan korunması için torf toprak türünü kullanabilirsiniz. Bu şekilde toprağın harika besleyiciliğinin yanı sıra bitkileri koruma özelliği olduğu da görülüyor. Soğuğa karşı dayanıksız olan ağaçların kök kısmında muhakkak bu toprak türüne yer vermelisiniz. 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın